PERYFERIA EKONOMII‎ > ‎Wartości‎ > ‎

Czy wartości są w cenie?

opublikowane: 2 lis 2011, 16:41 przez Grzegorz Sobiecki   [ zaktualizowane 6 lis 2011, 03:47 przez Nieznany użytkownik ]
Jak rozumiesz to pytanie? Jak rozumiesz słowo wartość? Sztuka, mądrość, piękno i dobro, czy dobrobyt, cena, przychód, pragmatyzm?

Kiedy ostatni raz czytałe(a)ś z własnej woli wiersz, słuchałe(a)ś muzyki poważnej, byłe(a)ś w teatrze na operze? Ile czasu poświęciłe(a)ś w ostatnim miesiącu na refleksję o sobie, rodzinie, człowieku, życiu, jego końcu? O miłości, wolności, prawdzie, celu życia? Kiedy ostatni raz dyskutowałe(a)ś o tym ze swoimi przyjaciółmi? Masz przyjaciół?

Czy kiedyś rozmawiałeś z dziadkiem, babcią o ich doświadczeniach w życiu, o doświadczeniach wojny czy komunizmu? Czy podejmując decyzje bierzesz pod uwagę długoterminowe konsekwencje dla siebie i innych? Czy kiedyś zmusiłe(a)ś się do czegoś, co uważasz za właściwe, wbrew zachciankom, sądom otoczenia?

Czy planując oszczędności i myśląc o produktywności bierzesz pod uwagę także oszczędność siebie i produktywność.. czasu wolnego? A planując przyszłość czy nie podporządkowujesz jej karierze i celom związanym z zarobkami? Kiedy ostatni raz zrobiłe(a)ś coś bezinteresownie, nawet drobnego?

Kiedy ostatnio
Comments